gdl.rozblog.com
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

تصویر ثابت

ابزار هدایت به بالای صفحه


Google

در گیل تکس
در کل اینترنت


با مدیر سایت آنلاین گفتگو کنید
تونل باد

مقدمه :
قسمت تونل دستگاه تونل باد موجود در آزمایشگاه از جنس آلومینیوم می باشد که توسط پایه های محکمی ثابت نگه داشته می شود و هوا نیز از درون شیپوره ای که در قسمت ورودی با پنجره توری حفاظت می شود ، وارد تونل می گردد . قسمتی از تونل نیز از دو طرف دارای صفحه های شفافی جهت دید است به طوری که می توان مدلهای مختلفی بین این صفحات جانبی قرار داد . 
 در این دستگاه در انتهای بالا دست مقطع لوله ، میله‌ای برای اندازه‌گیری فشار استاتیکی و نیز میله دومی جهت اندازه‌گیری هــد کل قرار دارد که می‌تواند بطرف بالا و یا پایین حرکت نماید ، علاوه بر این موارد در پائین دست مقطع لوله نیز یک لوله پیتو قرار دارد که حرکتی مشابه بالا دارد . بعد از این مقطع ، دیفیوزری قرار گرفته است که هوا را به سمت دستگاه هدایت می‌نماید . سرعت هوای داخل تونل بوسیله دو شیر پروانه‌ای کنترل می‌گردد . این جریان دو بعدی است و حداکثر سرعت هوا زمانی حاصل می‌گردد که فشار از 12mmHg بیشتر گردد که این امر را نیز میتوان توسط مانومترهای موجود کنترل نمود .
 
تونل باد مجهز به تجهیزات زیر می باشد :
1.    لوله هد کل.
2.    لوله استاتیکی پیتو .
3.    مانومتر هشت ستونه .
4.    مانومتر مورب.
5.    استوانه پرسپکس با قطری معادل 5.1cm و حفره های فشار.
6.    ایر فویل با 7.6 cm Chord و شش حفره فشار و تنظیم شیب .
7.    تجهیزات لایه مرزی، که تجهیـزاتی از قبیل یک صفحه لبه تیز پـرسپکس ویک لـولـه هـد کل با یک میکـرومتــر تنظیـم شـونـده جـهت آشکارسازی لایه مرزی و گسترش آن .


این آزمایش را دانلود کنید:
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تبلیغات
بنرها
شرکت نانورادبهان

تبلیغ در گیل تکس

پرشین هالیدی دانلود دیکشنری تخصصی نساجی مخصوص موبایل