تصویر ثابت

ابزار هدایت به بالای صفحه


Google

در گیل تکس
در کل اینترنت


با مدیر سایت آنلاین گفتگو کنید
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 8 آذر‌ماه سال 1396

 پژوهشگران دانشگاه القرا در عربستان قصد دارند پارچه مورد استفاده در چادر کعبه را که از جنس چلوار و الیاف سنتزی است، با فرآیندی مبتنی بر فناوری‌ نانو مستحکم‌تر کنند تا در برابر آتش و وزن بالا مقاوم شود.  گروهی از محققان دانشگاه القرا روی نوعی پارچه که ترکیبی از چلوار و الیاف سنتز شده پاراآمیدی است، کار می‌کنند تا این چادر را در مقابل حرارت بالا و وزن زیاد مقاوم کنند.
محمد باجودا از مدیران دانشگاه ملک عبدالعزیز گفت: در این پژوهش چلوار با الیاف سنتزی پیشرفته ترکیب شده تا از رشته‌های ابریشم در پارچه را پشتیبانی کند و محصول نهایی در فرآیند موج‌‌دهی خودکار وارد شده تا ساختار پارچه نهایی محکم‌تر و در برابر پارگی و کشیدگی و حتی وارد شدن وزن زیاد روی آن، مستحکم‌ شود.
باجودا می‌افزاید: پارچه کعبه در فرآیند رنگ‌آمیزی وارد می‌شود و در گام بعد با استفاده از فناوری‌ نانو تقویت می‌شود. رشته‌های ابریشم پیش از وارد شدن در فرآیند موج‌دهی خودکار، برای افزایش استحکام در معرض عملیات پردازشی قرار می‌گیرند که این فرآیند منجر به مقاومت ابریشم در برابر عوامل محیطی می‌شود.
چلوار پارچه‌ای رایج و مشهور است که منعطف بوده و در برابر آتش و بریده شدن مقاوم است و این پارچه برای ساخت جلیقه‌های ضدگلوله نیز استفاده می‌شود.

کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تبلیغات
بنرها
شرکت نانورادبهان

تبلیغ در گیل تکس

پرشین هالیدی دانلود دیکشنری تخصصی نساجی مخصوص موبایل