X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

تصویر ثابت

ابزار هدایت به بالای صفحه

مهندسی نساجی گیلان:. گیل تکس

سایت تخصصی نساجی و پوشاک

دیدار دانلود کتاب های تخصصی نساجی

نشست فعالان صنعت نساجی با رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان

هفدهمین جلسه کمیته نساجی کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان با حضور ناصر موسوی لارگانی رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رییس فراکسیون حمایت از صنایع نساجی و جمعی از فعالان این صنعت در تالار هیات نمایندگان شاختمان شماره 2  اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

در این جلسه واقعی شدن نرخ ارز با هدف تقویت تولید و صادرات محصولات نساجی و مقابله با پدیده قاچاق،تقویت رایزنان بازرگانی مراکز نمایندگی ایران در سایر کشورها ،کاهش عوارض مواد اولیه وارداتی ،دریافت مالیات از مصرف کننده نهایی از اهم موضوعات ارایه شده از سوی فعالان صنعت نساجی اصفهان بود .   


 کلیه واحدهای صنفی از سال 97 دارای صندوق الکترونیکی می شوند

ناصر موسوی لارگانی رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت:فراکسیون حمایت از صنایع نساجی با هدف پیگیری مسایل و مشکلات این صنعت در مجلس شورای اسلامی  تشکیل شده است .

وی خواستار دسته بندی مسایل و مشکلات فعالان نساجی  استان اصفهان شد و گفت:این فراکسیون تلاش می کند با برگزاری نشست های مشترک با فعالان نساجی راهکارهای اجرایی حل مسایل را مشخص و دنبال کند.

وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی دارای دو وظیفه قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون را دارد و نمایندگان باید تمرکز بیشتری بر نظارت اجرای قانون  از سوی نهادهای دولتی و غیر دولتی داشته باشند.

موسوی لارگانی با اشاره به تصویب قانون نصب صندوق های الکترونیکی از سوی سازمان امور مالیاتی در واحدهای صنفی گفت:کلیه هزینه نصب و راه اندازی این صندوق به عهده دولت است  و از سال 97 به صورت همه جانبه اجرا می شود.

قاچاق مساله اساسی و اصلی صنعت نساجی است

حبیب الله شاه  کرمی رییس هیات مدیره  انجمن نساجی استان اصفهان در این جلسه گفت:قاچاق مساله اساسی و اصلی صنعت نساجی است و به جای مقابله با قاچاقچیان باید زمینه  قاچاق  را برطرف کرد.

وی واقعی ساختن نرخ ارز را عامل موثر کاهش قاچاق پوشاک در کشور برشمرد و گفت:به دلیل پایین بودن نرخ ارز قاچاق کالا برای قاچاقچیان به دفعات  به صرفه است .

شاه کرمی  در بخشی از سخنان خود گفت: صنعت نساجی برای بقا باید حداقل 30 درصد تولیدات خود را صادرکنند ولی صادرات به بازاریابی و مطالعه بازار نیاز دارد.

 وی با انتقاد ازعملکرد ضعیف رایزنان بازرگانی ایران در سایر کشورها گفت:واحدهای نساجی به تنهایی نمی توانند به بازاریابی محصولات خود در کشورهای هدف بپردازند و رایزنان بازرگانی می توانند در این زمینه  نقش موثری را ایفا کنند.

وی به تجربه رایزنان بازرگانی چین در کشورهای مختلف گفت:این رایزنان با همکاری شرکت های بازاریابی هر کشور اقدام به بازاریابی محصولات چینی می کنند و بستر را برای حضور تولیدات چینی در آن کشورها فراهم می کنند.

 

مظفر چلمقانی دبیر انجمن صنایع نساجی استان اصفهان گفت: از 8 هزار واحد صنعتی دارای پروانه  استان اصفهان   2 هزار و 300 به صنعت نساجی اختصاص دارد و در کنار  6 هزار و 145 واحد کارگاهی کوچک  107 هزار اشتغال در استان ایجاد کرده است .

وی تصریح کرد:در شرایط کنونی اغلب این واحدها زیر 50 درصد ظرفیت مشغول فعالیت اند.

 

 

مواد اولیه تولیدی پتروشیمی های داخلی 10 درصد بالاتر از نرخ جهانی است

 اکبر لباف عضو کمیته نساجی  اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با اشاره به آزاد سازی نرخ خوراک پتروشیمی ها از سوی پالایشگاه های  کشور و زیان ده شدن پتروشیمی ها گفت:قیمت مواد اولیه نساجی که از پتروشیمی تامین می شود 10 درصد بالاتر از نرخ جهانی است .

وی افزایش مواد اولیه را عامل موثر در افزایش قیمت تمام شده محصولت نساجی برشمرد و گفت:حضور پوشاک قاچاق در کنار بالا بون قیمت مواد اولیه دیگر توانی برای تولید کننده نساجی داخلی نمی گذارد.

واسطه گرها اطراف مسوولین و نمایندگان مجلس اجازه نمی دهند نرخ ارز واقعی شود

عبدالحسین اخوان مقدم دیگر عضو کمیته نساجی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه  گفت:واسطه گرها اطراف مسوولین و نمایندگان مجلس اجازه نمی دهند نرخ ارز واقعی شود تا تولید کننده داخلی منتفع شود و بتواند صادرات کند.

وی افزود:پایین بودن نرخ ارز برای واردکنندگان بهترین شرایط و برای تولیدکنندگان وصادرکنندگان بدترین شرایط را ایجاد کرده است .

وی تاکید کرد:ایجاد صندوق الکترونیکی در واحدهای صنفی و نظارت بر اجرای آن  می تواند مالیات بر ازرش افزوده را از مصرف کننده نهایی دریافت کرد.

رجایی عضو هیات حمایت از صنایع اکریل اصفهان در این جلسه با اشاره به جایگاه این شرکت در تامین مواد اولیه نساجی کشور و خاورمیانه گفت:پلی اکریل به عنوان ناموس صنعت نساجی به شمار می آید و با حمایت دولت و فعالان صنعت نساجی می تواند احیا شود.

امامی دیگر عضو کمیته نساجی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه از واردات 8/2 میلیارد دلاری محصولات نساجی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت:واردات بخش نساجی نسبت به سال گذشته  40 درصد رشد داشته است و این در حالیست که واردات نخ 67 درصد و پارچه 55 درصد طی سال جاری نسبت به سال گذشته بوده است .

مواد اولیه نساجی مشمول عوارض گمرکی نشود

محمد صادق میرمحمدصادقی مدیر شرکت نساجی همدانیان در این جلسه گفت: مواد اولیه نساجی که در کشور تولید نمی شود نباید مشمول  عوارض 10 درصدی گمرکی شود .

وی با انتقاد از شیوه قیمت گذاری دولت در نرخ گذاری دلار گفت:نساجی ترکیه از طریق پایین بودن قیمت دلار در  کشور در حال  تسخیر صنعت نساجی ایران است و دولت بر منافع سیاسی  بیش از منافع اقتصادی تمرکز دارد.

سید کریم نجاتی عضو کمیته نساجی در این جلسه با اشاره به راه اندازی یک واحد تولیدی ترکیه ایی در منطقه آزاد اقتصادی  ارس گفت:این واحد روزانه 2 تن نرخ نیاز دارد ولی بیش از 50 تن روزانه بدون پرداخت عوارض و گمرکی وارد کشور می کند.

وی تاکید کرد:این شرکت ترکیه ایی حتی اجازه نمی دهد که ناوگان حمل و نقل ایران این مواد را حمل کنند و با ایجاد یک پاساژ در تبریز کلیه تولیدات خود را با کمترین قیمت عرضه می دارد.

گفتنی است محاسبه تسهیلات ارزی بر اساس نوسانات نرخ ارز ،تاکید بر ایجاد صندوق های فروش در واحدهای صنفی و محاسبه مالیات بر ارزش افزوده،نظارت بر واردکنندگان رسمی پوشاک خارج ی از دیگر مسال ارایه شده در این جلسه بود.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

گالری تصاویر

دیدار

........ تکسچرایزینگ

........ دانلود مقالات علمی

........ رنگرزی مصنوعی

........ تکمیل کالای نساجی

........ کارخانه های نساجی

........ آز شیمی عمومی

........ کنترل کیفیت

........ الیاف مصنوعی

........ الیاف طبیعی

........ تکنولوژی تولید الیاف

........ شیمی تجزیه

........ نظرسنجی

تمامی حقوق مطالب سایت متعلق به گیل تکس می باشد
طراحی و اجرا:گیل تکس