gdl.rozblog.com
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

تصویر ثابت

ابزار هدایت به بالای صفحه


Google

در گیل تکس
در کل اینترنت


با مدیر سایت آنلاین گفتگو کنید
 مدتهاست حال صنعت بروجرد خوب نیست، صنایع این شهرستان یکی پس از  دیگری تعطیل می شوند و آنچه باقی می ماند کارگران بیکار شده است که سالها در واحدهای صنعتی کار کرده اند.
از جمله کارخانه های بزرگ بروجرد سامان کاشی، کاشی جم و زاگرس خودرو بود که به ترتیب طی سالهای اخیر تعطیل شدند و صدها کارگر را اخراج کردند و نساجی بروجر نیز اواخر سال گذشته اقدام به تعدیل نیرو کرد و ۴۸۰ کارگر بیکار شدند.
 
 

در اواخر سال قبل بسیاری از مسئولین وعده دادند که هیچ کارگری از نساجی اخراج نخواهد شد اما متاسفانه این وعده ها عملی نشد و دقیقا در شب عید بود که ۴۸۰ کارگر اخراج شدند.

نتیجه تصویری برای نساجی

بعد  از این اخراج بود که باز هم مسئولین وعده دادند که کارگران اخراجی در مهر سال ۹۵ بازگشت به کار خواهند شد که این وعده هم به سرانجام نرسید و هم اکنون یک سال از اخراج این کارگران می گذرد و تکلیف این کارگران اخراجی همچنان نامشخص است.

قرار بود با پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی طرح توسعه در این کارخانه اجرا و نوسازی ماشین آلات صورت گیرد اما هنوز از تسهیلات خبری نشده و هر آنچه شنیده می شود تنها پیگیری مسئولان است که بعد از یک سال نتیجه نداده است.

با توجه به این که استان لرستان به عنوان یکی از استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور معرفی شده اما بسیاری از صنایع بروجرد از این پایلوت بودن بی بهره مانده و گره کور مشکلات صنایع بروجرد باز نشده است.

حالا عید نزدیک است، کم نیستند کارگرانی که بیمه بیکاری آنها به اتمام رسیده و هم اکنون تنها شرمندگی خانواده را دارند، به راستی مشکلات نساجی بروجرد کی حل خواهد شد؟

نتیجه تصویری برای نساجی

"امید اعلایی" مدیر کارخانجات نساجی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: حدود ۱۵ ماه پیش بود که موضوع تسهیلات برای اجرای طرح توسعه و نوسازی ماشین آلات در نساجی مطرح شد اما در این مدت خبری از تسهیلات نشده است.

وی اضافه کرد: نساجی اقدام به خرید یک دستگاه ماشین آلات خط چاپ کرده که با راه اندازی این دستگاه افزایش ظرفیت ۲۰ هزار متری چاپ در کارخانه صورت می گیرد و همچنین ۲ دستگاه اتوکانر برای ریسندگی خریداری شده که در اردیبهشت ماه راه اندازی می شود و با این اقدام ظرفیت تولید در خط رنگرزی نساجی بروجرد ۳۰ درصد افزایش می یابد.

اعلایی به بازگشت به کار کارگران نساجی اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۰۰ نفر بازگشت به کار شده اند و طی روزهای آینده ۲۰ نفر و ابتدای سال ۹۶ نیز۸۰ کارگر دیگر بازگشت به کار می شوند که می توان گفت در مجموع۲۰۰  کارگر طی یک سال بازگشت به کار شده ولی هنوز ۲۳۰ کارگر بازگشت به کار نشده اند.

وی بیان کرد: پیگیری ها برای دریافت تسهیلات ادامه دارد اما هنوز از تسهیلات خبری نشده است.

نتیجه تصویری برای نساجی بروجرد

در ادامه این گزارش " قدرت اله سعادتی" رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد گفت: بیمه بیکاری ۱۳۰ کارگر اخراجی نساجی به اتمام رسیده ولی تعدادی با توجه به مدت زمان سابقه کاری که دارند هنوز از بیمه بیکاری استفاده می کنند.

 

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۲۵۰ نفر از کارگران نساجی بروجرد تحت پوشش بیمه بیکاری هستند اما طی چند ماه گذشته ۱۱۰ نفر دیگر از کارگران کارخانه های بروجرد اخراج شده و در لیستی برای دریافت بیمه بیکاری قرار گرفته اند.

 

به گفته وی زاگرس خودرو ۴۰ نفر نیرو طی روزهای گذشته اخراج کرده و ۷۰ نفراز کارگران سامان کاشی هم که مدتها بود برای برقراری بیمه بیکای تلاش داشتند به این لیست اضافه شده اند.

 

سعادتی تصریح کرد: روز به روز بر تعداد کارگران اخراجی در بروجرد اضافه می شود و هم اکنون یکهزار و ۱۵۰ کارگر در شهرستان بروجرد تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دارند.

 

رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد افزود: طلب تامین اجتماعی بروجرد از واحدها و شهرداری ۶۵ میلیارد تومان است.

 

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از بازتاب بروجرد برای رفع مشکلات صنایع بروجرد نیاز است که اقدامات چشمگیری صورت گیرد و آنچه مهم است بازگشت به کارگران اخراجی در واحدهاست که با راه اندازی مجدد واحدهای تعطیل، مشکل بیکاری کارگران حل می شود.

کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تبلیغات
بنرها
شرکت نانورادبهان

تبلیغ در گیل تکس

پرشین هالیدی دانلود دیکشنری تخصصی نساجی مخصوص موبایل